עיצוב: ענבר מנגד | צילום: טל ניסים | מטבח: מטבחי סמל | עיבוד שיש: שיש אתרים

ענבר מנגד אוהבת לעצב ״כל דבר שאפשר לעצב״ ורואה בעבודתה דמיון למעצב אופנת עילית שמתאים את הבגד לדוגמנית

את האהבה לעיצוב ואדריכלות פיתחה ענבר מנגד כבר בבית הספר, כשסיימה שלוש שנות לימודי אדריכלות בתיכון ויצו. לפני ואחרי הצבא היא כבר עבדה אצל אדריכלים בארץ ובחו״ל, אולם לאחר מכן שינתה כיוון ועשתה הפסקה מקצועית. בשנת 2012 פתחה משרד עצמאי לעיצוב, לאחר שהשלימה לימודי עיצוב פנים, ומאז עיצבה עשרות דירות, וילות, משרדים ובתי עסק. ״אני אוהבת לעצב כל דבר שאפשר לעצב, בין אם זה בסקטור הפרטי או עסקי״, היא מספרת, ״כל דבר שיש בו אתגר״.

האני מאמין שלה, היא מוסיפה, הוא שעיצוב נכון מתחיל בשלב המוקדם של תכנון הבית. ״עיצוב פנים הוא לא סטיילינג ולא מסתכם ברכישת סלון או גוף תאורה, אלא מחשבה עמוקה בשלב תכנון התשתיות, בשלב העמדת ריהוט והפונקציות שונות, על מנת שלא להתפשר על חללים שאינם יעילים. הבתים שאני מעצבת עושים כבוד לפנים ולחוץ כאחד: אנחנו חיים במדינה שיש בה הרבה ים וירוק והם תמיד חלק מהתכנון שלי. חלק חשוב מאוד בהצלחת עבודתי הוא למידה והכרה של האנשים שבעבורם אני מעצבת והתאמת העיצוב להם, בדיוק כמו מעצב אופנת עילית המתאים את הבגד לדוגמנית״.

כך לדוגמה, דירת גן שהותאמה לזוג עם שלושה ילדים קטנים: הוא שף במקצועו וכל עיצוב הבית סבב סביב המטבח. ״היה חשוב שיהיה מטבח מרווח עם משטחי עבודה גדולים ואחסון מירבי; מטבח פונקציונלי, מודרני, שכיף לבשל בו, לאכול בו, ולא פחות חשוב קל ונוח לתחזק אותו״. הדירה עברה שינויי קירות והעמדת ריהוט, הוחלט על בידוד יחידת ההורים בקצה אחד של הבית וחדרי הילדים בצד אחר. מה שמאחד את כולם זה חלל המגורים המטבח והגינה.

למטבח בחרה מנגד בדגם 5131 של אבן קיסר, ״שמצד אחד משתלב נהדר עם הגוונים האפורים של העורקים שיש בתוכו בעיצוב הדירה כולה, ומצד שני מרגיע מעט את הגוונים הכהים והבולטים של המטבח עצמו. כדי לא להכניס עוד חומר למטבח, גם החיפוי נעשה באותו משטח כדי ליצור מראה אלגנטי ואחיד. תכונות החומר איפשרו לי לחפות את המטבח אופקית ואנכית עם חיבור 45 מעלות למראה אחיד, יפה ועל זמני".

5131_Calacatta Nuvo

5131 Calacatta Nuvo

מינרל

סימפוניה שופעת של עורקים אפרפרים רכים הנשפכים על רקע בגווני לבן שמנת ועוטפים אותו במראה מדהים. משטח זה מגיע עם אחריות לכל החיים*

תנו לפרויקט שלכם את הבמה המרכזית

עיצבתם חלל בעזרת המשטחים של אבן קיסר? מעוניינים להציג את הפרויקט בגלריית ההשראה שלנו? שלחו לנו דוא"ל עם תמונות, פרטים וקרדיטים ל:

בפרויקט אחר, דירת גן בפרויקט תמ״א 38 בכרמל בחיפה שהותאמה לזוג עם שני ילדים קטנים, בוטל חדר שינה כדי להגדיל את שטח המגורים, ובעיקר את המטבח ופינת האוכל. בנוסף הוחלפו המיקומים בין הסלון למטבח על מנת ליצור אי במטבח. החלפה זו יצרה יציאה נוחה לגינה גם מהמטבח וגם מהחלל שבין המטבח לסלון.

כל הדירה עוצבה בגוונים בהירים, מודרנים וכמעט מינימליסטים עם נגיעות צבע בולטות. המטבח כולו לבן וכדי שלא יהיה מנוכר מדי, נבחרו למשטחי ההעבודה ולאי דגם 5141 של אבן קיסר מסדרת העורקים, כדי לשמור על הגוון הלבן מצד אחד, ומצד שני להכניס עניין.

״מעבר לכך שזהו חומר שקל ליצור איתו מעטפת לאי, ושהמשטח העליון מתחבר בצורה מושלמת עם הרגליים של האי, הגוון והטקסטורה שלו ממשיכים את קו הרגוע והעדין של המטבח, ויחד עם זאת גם נותנים עניין ללובן השולט במטבח. המשטחים של אבן קיסר נותנים מענה לכל טעם ותקציב בזכות המבחר הקיים, ובזכות החידוש המתמיד של הקולקציות״.

ענבר מנגד