אנוק רון ושירה דרומי – בזלת אדריכלים | צילום

אנוק רון ושירה דרומי מבזלת אדריכלים מאמינות שפרויקט טוב ואיכותי הוא פרויקט שמתוכנן היטב, פשוט, נוח ופרקטי

האדריכליות אנוק רון ושירה דרומי הכירו במסגרת עבודתן המשותפת במשרד אדריכלים מוביל. לפני שמונה שנים הן החליטו לצאת לדרך עצמאית ולפתוח משרד משותף, בזלת אדריכלים. ״זו היתה אהבה ממבט ראשון״, הן מספרות: ״הכימיה והאנרגיה המדהימה בינינו עוברת לפרויקטים שלנו שמנוהלים בכיף, באהבה ובשפע״.

המשרד – שממוקם ברעננה וששמו מתייחס לאבני הבזלת מצפון הארץ – עוסק בתכנון ובעיצוב פנים של ווילות ובתים פרטיים, ״לאנשים שאוהבים עיצוב״. לצד העבודה המעשית הכוללת תכנון וביצוע פרויקטים נרחבים, השתיים עוסקות גם בתיאוריה ובהעברת הרצאות במוסדות להכשרת אדריכלים ומעצבים, ביניהם בצלאל ומרכז הבניה הישראלי.

פרויקט של אנוק רון ושירה דרומי מבזלת אדריכלית אבן קיסר

כשניגשו לתכנן דירה במרכז תל אביב לזוג שאוהב לבשל, תהליך העבודה כלל את תכנון כל הדירה אך התמקד בעיקר בתכנון מטבח פרקטי, נוח ויפה, שישרת את בעלי הבית בזמן אירוח ובזמן תפעול המטבח. ״מבנה הדירה היה צר וארוך ולכן עמדנו בפני אתגר, מאחר והדיירים ביקשו שהמטבח יהיה גדול מצד אחד, ומצד שני פרופורציונלי לחלל המתפקד יחד עם הסלון״. לפרויקט זה נבחר דגם 4001 של אבן קיסר, מאחר והוא דגם נייטרלי שמשתלב טוב עם גווני העץ והלבן שנבחרו למטבח.

​״מאחר ואנו אדריכליות, אנו לא מתפשרות על תכנון טוב איכותי ונכון. תכנון שישרת את הלקוחות שלנו שנים רבות קדימה, שמתייחס לסכמת התנועה בחלל, לחלוקה בקווים נקיים, למבטים, לאור ואוויר. על התכנון מתלבש הסגנון העיצובי האהוב על הלקוח. פרויקט טוב ואיכותי הוא פרויקט שמתוכנן היטב, פשוט, נוח ופרקטי״.

5143_White Attica

5143 White Attica

מינרל

שילוב קסום של מגוון טונים אפורים הזורמים לרוחב בסיס לבן מושלם ויוצרים מראה חזק וייחודי. משטח זה מגיע עם אחריות לכל החיים*

4001_Fresh Concrete

4001 Fresh Concrete

מינרל

אינטרפרטציה עדכנית של בטון לבן ניטרלי, בשילוב גוונים אפורים עדינים המשרים תחושה חמימה ועשירה באנרגיה אורגנית. משטח זה מגיע עם אחריות לכל החיים*

תנו לפרויקט שלכם את הבמה המרכזית

עיצבתם חלל בעזרת המשטחים של אבן קיסר? מעוניינים להציג את הפרויקט בגלריית ההשראה שלנו? שלחו לנו דוא"ל עם תמונות, פרטים וקרדיטים ל:

כשקיבלו לידיהן דירה מוארת שצופה לירוק ברמת השרון, תכננו את השיפוץ שלה במחשבה על ניצול מקסימלי של שטחי אחסון. ״במקור היה לדירה סלון ענקי וחסר פרופורציות, וההצעה הייתה ׳לגנוב׳ מעט משטח הסלון לטובת מזווה סמוי״. תוך התחשבות ברצונה של בעלת הבית לשמור על גודל סלון נעים לאירוח, ישיבה ורביצה – בשעה שמארחים כל הכריות הגדולות הופכות למעין פופים בקנה מידה מתאים לילדים. פרטי הנגרות בסלון תוכננו כך שישמשו גם לאחסון כריות שמיכות וספרי קריאה וגם שישמשו לישיבה. הרהיטים תוכננו מעץ אגוז אפריקאי, שמדבר עם רצפת העץ. למשטח המטבח נבחר דגם 5134 של אבן קיסר, בעל גוון מוקה עם נימים לבנים.

״מכיוון שגוון המטבח היה לבן ורצפת הבית הייתה עץ רצינו לייצר מראה שמדבר עם גווני העץ ברצפה. אנחנו אוהבות לעבוד עם המשטחים של אבן קיסר מפני שהם מאפשרים מגוון רחב של גוונים. המשטחים נראים טבעיים, מרשימים ועל־זמניים, ותמיד אפשר למצוא משטח שיתאים לכל סגנון שאנו בוחרות לעצב״.

אנוק רון ושירה דרומי