עיצוב: עדי קליין – סטודיו דולו | צילום: עוזי פורת

עדי קליין, הבעלים של סטודיו דולו, קבעה את מושבה בקיבוץ שריד. ״כשהעמק כולו פרוש מבעד לחלון הסטודיו״, היא אומרת, ״הקריאייטיביות מקבלת חיזוק מיטבי״

את דרכה המקצועית התחילה עדי קליין, הבעלים של סטודיו דולו, בארצות הברית. היא למדה עיצוב הפנים ב־RMCAD שבדנוור, קולורדו, ולאחר מכן המשיכה להתמקצעות במשרדי אדריכלות מובילים כמו Brad Adams Aalker Architecture בארצות הברית ואורבך הלוי אדריכלים בישראל. הסטודיו, שממוקם בקיבוץ שריד בעמק יזרעאל, כולל ארבעה חברי צוות בנוסף לקליין, שביחד מתכננים ומלווים פרויקטים בכל רחבי הארץ.

הזרע שהוליד את סטודיו דולו היה המעבר של קליין מתל אביב לקיבוץ שריד ובניית ביתה הפרטי. הנסיעות היום־יומיות למשרד במרכז, גרמו לה לחפש סביבת עבודה דומה באזור הצפון. מהר מאוד היא הבינה שהפיתרון יהיה הקמת סטודיו משלה. ״זה התחיל בקטן והלך והתפתח בעקבות עשייה מבדלת שנובעת מאהבה גדולה לעיצוב, אסתטיקה, פרטים ואנשים״, מספרת קליין. ״כאנשים יוצרים אנחנו עוסקים תמיד בחיפוש, בשינוי, בלמידה וחקר. אנחנו גרים בכפר אך מושפעים מתל אביב ומהעולם כולו. סביבת העבודה שלנו היא הבסיס לכל העשייה הזו: כשהעמק כולו פרוש מבעד לחלון הסטודיו, הקריאייטיביות מקבלת חיזוק מיטבי״.

כיום הסטודיו עוסק בפרויקטים מגוונים: פרטיים ומסחריים כאחד. ״כל גודל חלל שבו אנשים חיים, עובדים או מבלים, קטן כגדול, מאתגר ומעניין אותנו. אנחנו מאוד אוהבים את הגיוון ואת העשיה הרב־תחומית, ומבחינתנו הלקוח האידיאלי הוא זה שנעצב לו את הבית, את חלל המשרד שלו, ונהיה שם בעבורו בכל יזמות נדל״נית״.

האהבה לתחום הנגרות המיוחדת, מובילה את הסטודיו כבר בשלבי התכנית הראשונית לחשיבה על מחיצות ועבודות נגרות כתחליף לקירות או מחיצות סטנדרטיים. ״תכנית חלוקת החלל ותכנון הנגרות הם האהובים ביותר עלי ועל הצוות. כל מי שמכיר אותנו יודע שעיצוב רהיטים ואוביקטים הוא אחד הפייבוריטים שלנו כמעצבים. כחלק מחקר מתמיד אחר חומרים, למדנו שהעבודה עם המשטחים של אבן קיסר יודעת להיות כמו עבודות חומריות אחרות דוגמת עץ וברזל, קריאטיבית כמו עם פלסטלינה״.

4120 Raven

קוורץ

משחק של אפור בהיר על פני גווני צפחה כהים יותר יוצר משטח מרשים בשני צבעים, מנוקד קלות ליצירת אפקט דרמטי. משטח זה מגיע עם אחריות לכל החיים*

4001_Fresh Concrete

4001 Fresh Concrete

מינרל

אינטרפרטציה עדכנית של בטון לבן ניטרלי, בשילוב גוונים אפורים עדינים המשרים תחושה חמימה ועשירה באנרגיה אורגנית. משטח זה מגיע עם אחריות לכל החיים*

תנו לפרויקט שלכם את הבמה המרכזית

עיצבתם חלל בעזרת המשטחים של אבן קיסר? מעוניינים להציג את הפרויקט בגלריית ההשראה שלנו? שלחו לנו דוא"ל עם תמונות, פרטים וקרדיטים ל:

בבית בן 20 בשכונה שקטה בגבעת עדה הסטודיו ביצע שיפוץ והרחבה של החללים הציבוריים: המטבח והסלון. ״מהר מאוד התגלה שהצבע האהוב על הלקוחה הוא סגול ושמבחינתה אפשר לטבול בו את הבית כולו, על כל רהיטיו ונגיעותיו. אם מחטטים בתיק העבודות של הסטודיו, אפשר לראות שזו הפעם הראשונה שצבע זה זכה להיכנס כחלק מפלטה ובתרועה אדירה – בדרך שיבלוט ויינתן לו המקום שלו הוא זקוק בנפש הלקוחה״.  משטח 4002 של אבן קיסר במראה הטבעי, ביחד עם צבע הנגרות הבהיר שנבחר למטבח, היוו את הרקע המתאים לסגול הנועז ולאושר העיצובי שבחלל.

״בבית חדש במזכרת בתיה החלטנו ביחד עם בעלת הבית שהמטבח יהיה מרכז הבית ויהיה בגודל כפול משל הסלון. מי שנכנס לבית רואה את המטבח במבט ראשון, מה שהפך את הנוכחות שלו למאוד בולטת. ארונות המטבח תוכננו כשני קווים מקבילים וכוללים קיר ארוך של ארונות גבוהים (יותר משישה מטרים וחצי). בעלת הבית אוהבת עיצוב בסגנון מודרני ונמשכת למותגים סקנדינביים, ולכן כשתכננו את המטבח ידענו שעלינו לייצר שפה ייחודית. בחרנו במשטח 4001 של אבן קיסר כחומר מרכזי למשטח העבודה הנמצא בקיר הגבוה ובאי, בגוון שמחזק את המראה הנקי והמודרניסטי ונותן רקע לנגיעות הצבע בנגרות."