אדריכלית: פלביה גרסיה – בן זאב לפלביה גרסיה אדריכלים | צילום: אורי כרמי

האדריכלית פלביה גרסיה עורכת ״מבחנים״ לדיירי הבתים שהיא מתכננת. ״הבית הוא חלק מאוד חשוב בחיים של כל אחד, לכן חשוב שכל אחד יקבל ביטוי״, היא מסבירה

כשהאדריכלית פלביה גרסיה מתחילה לעבוד על פרויקט חדש, היא עורכת לנפשות הפועלות ״מבחן״ קצר שמסייע לה להבין את הסגנון של כל בני הבית או המשרד. ״המבחן הוא ריאיון שבו אני יושבת עם כל אחד מבני הבית ואוספת מידע בנושאים שונים מחיי היום־יום של כל אחד מהם. הם משתפים אותי בדברים שנותנים להם הרגשה טובה ובדברים אחרים שמטרידים אותם״.

בנוסף לכך גרסיה מנתחת באמצעות תמונות את הסגנון של כל אחד מבני הבית: התמונות הן בנושאים שונים, לאו דווקא קשורות בעיצוב או אדריכלות. בני הבית משתפים אותה בתאריך הלידה שלהם, ולאחר איסוף כל הנתונים היא מעניקה לכל אחד מבני הבית ביטוי בתכנון העתידי ומשלבת בין הרצונות של כולם. ״אני מאמינה שכשמדברים על בית אנחנו צריכים לתת לבני הבית ׳להרגיש בבית׳ ולהתמלא באנרגיה. הבית הוא חלק מאוד חשוב בחיים של כל אחד, לכן חשוב שכל אחד יקבל ביטוי״.

גרסיה סיימה את לימודי האדריכלות והתכנון האורבני באוניברסיטת קויאבה בברזיל ב־2005. היא הקימה משרד עצמאי בברזיל, ולאחר שש שנים עלתה לישראל והמשיכה את פועלה כאן. מאז המשרד שלה מתמחה באדריכלות ובעיצוב פנים לבניינים ושיפוץ מבנים קיימים. התהליך מתחיל, כאמור, בפגישת היכרות ראשונה, ממשיך בבניית תקציב ותעדוף ורק לאחר מכן יוצאים לדרך, ״ניגשים לעבודה ובונים ביחד חלום״.

כך לדוגמה היא מספרת על שיפוץ מסיבי ועיצוב פנים לדירת גן בת ארבעה חדרים בנס ציונה. ״בדירה גרה משפחה מיוחדת עם שתי בנות מתבגרות. הם גרו שם 19 שנה והחליטו לא לעבור דירה אלא לשפץ ולשנות את הבית ללא היכר, כדי שירצו לגור בו עוד הרבה שנים טובות. בעלת הבית אהבה יותר סגנון מודרני־עכשווי, בעוד שבן הזוג שלה אהב יותר את הסגנון הקלאסי־מסורתי. האתגר היה למצוא נקודת מפגש בין שני הסגנונות.

״גם למתבגרות היו העדפות וסגנונות שונים מהותית אחת מהשניה – אחת רצתה חדר לבן לחלוטין ונקי והשניה מאוד התחברה לצבעוניות רכה של צבעי פסטל. השתיים חולקות חדר רחצה וגם שם מצאנו את נקודת המפגש. היה לנו חשוב שהמטבח יתכתב עם הסלון מפני שהשניים נמצאים בסמיכות אחד לשני כדי לייצר יותר מרחב, ולכן החלטנו ללכת לכיוון אלגנטי עם צבע בסיס בהיר והשתמשנו בדגם קונצ׳טו של אבן קיסר. יחד עם שימוש בתאורה שיווינו מראה של יצירת אמנות ייחודית שאין בשום מקום אחר. גם כאן בא לידי ביטוי שילוב הסגנונות – המודרני והקלאסי״.

3100_Jet Black

3100 Jet Black

קוורץ

גוון כהה להפליא המודגש באמצעות ניצוצות זכוכית זעירים היוצרים משטח מלוטש ומתוחכם. משטח זה מגיע עם אחריות לכל החיים*

1141_Pure White

1141 Pure White

קוורץ

המשטח הלבן המושלם, שיוצר קנבס חלק ואידאלי עבור יצירת האמנות שלכם. משטח זה מגיע עם אחריות לכל החיים*

תנו לפרויקט שלכם את הבמה המרכזית

עיצבתם חלל בעזרת המשטחים של אבן קיסר? מעוניינים להציג את הפרויקט בגלריית ההשראה שלנו? שלחו לנו דוא"ל עם תמונות, פרטים וקרדיטים ל:

בשני פרויקטים אחרים השתמשה בדגם 1141. ״בבית בחולון רצינו לחבר את ארונות המטבח עם משטח העבודה כך שיראו כחלק אחד במראה מודרני. בדירת פנטהאוז ברמת גן המטבח הוא חלק מרכזי בבית, צמוד לחדר הסלון ומשתלב במרפסת גדולה. גם פה היה לנו חשוב שהכל יהיה מחובר כיחידה אחת, ובנוסף השתמשנו באותו המשטח לכיור, כך שיצרנו יחידה אחת בלי לשבור את קווי המטבח והזרימה״.

בפרויקט אחר, דירה ברמת גן, השתמשה בדגם 3100 של אבן קיסר. ״בעלת הבית ביקשה משהו שונה מהסטנדרט, ומכיוון שיש לה חיבור מיוחד לעיר ניו יורק, בחרנו בדגם שחור ודרמטי שהשתלב בצורה מעניינת עם המטבח הכחול (הצבע האהוב על הלקוחה) והפרקט הכהה. למרות שהמטבח קטן, שימוש במשטח שחורה יצר תחושה דרמטית, אלגנטיות וחמימה.

״אני אוהבת להשתמש במשטחים של אבן קיסר, היתרונות שלהם מדהימים: האיכות, הגימורים, מגוון הצבעים שאפשר לבחור ביניהם. וכמו במקרה של הקונצ׳טו, גם האקסקלוסיביות וההתאמה האישית. בנוסף, אבן קיסר מיוצרת בישראל, ומבחינתי זה יתרון ענק על פני המתחרים״.

פלביה גרסיה